بازار

خشنودی بازارها از حل مشکلات تعرفه ای

خشنودی بازارها از حل مشکلات تعرفه ای

بازارهای آسیایی در شروع ساعات معاملاتی امروز با بیشترین میزان افزایش نسبت به هشت ماه گذشته همراه شدند درحالی که چین و آمریکا به یک توافق همزمان برای لغو تعرفه های وارداتی رسیدند.

به گزارش پایگاه خبری بازار سرمایه(سنا)، شاخص های استرالیا پیشرو روند صعودی در بازارهای آسیایی بودند و مابقی بازارها در این منطقه نیز روند مثبت را از آن خود کردند.

بازارهای اروپایی نیز همنوا با بازارهای آسیایی سعی کردند روند صعودی هفته گذشته خود را تکرار کنند و شاخص آتی یورواستاکس توانست با رشد ۰.۶ درصدی همراه شود و شاخص آتی داکس آلمان نیز توانست با افزایش ۰.۵ درصدی معاملات را از سر بگیرد.

شاخص های آتی در بازار آمریکا نیز به همین منوال روند صعودی را طی کردند و اس اند پی توانست در معاملات آتی خود با رشد ۰.۲ درصدی رو به رو شود.

وزیر اقتصاد و تجارت آمریکا دیروز طی اظهار نظری اعلام داشت: توافق صلح تعرفه ای به صورت تمام و کمال انجام شده است و به نظر می رسد گام اول این توافق، لغو تعرفه ها بوده است و در گام بعدی یک توافق رسمی بین هر دو طرف به امضا خواهد رسید.

خوش بینی ها نسبت به بهبود اوضاع تجاری میان دو ابرقدرت اقتصادی دنیا موجب شد شاخص آسیا پاسفیک به غیر از ژاپن با رشد ۰.۲ درصدی همراه شوند و شاخص اس اند پی استرالیا نیز ۱.۶ درصد مثبت شود. در این میان شاخص بورس تایوان نیز با رشد ۰.۳ درصدی همراه شد.

در بازرا چین نیز روند صعودی شاخص ها در پی خشنودی نسبت به بهبود اوضاع اقتصادی کشور مشهود بود. در این بازار شاخص CSI با رشد ۰.۳ درصدی رو به رو شد و شاخص شانگهای چین نیز روند مثبت ۰.۲ درصدی را از آن خود کرد.شاخص نیکی ژاپن نیز توانست ۰.۲ درصدی مثبت شود.